WYLECZYŁEM NERWICĘ LĘKOWĄ

Jak wyleczyłem nerwicę lękową? W tym odcinku podcastu chciałbym podzielić się moim osobistym doświadczeniem dotyczącym lęku. Opowiem o tym, jak wyleczyłem nerwicę lękową bez korzystania z psychoterapii i leczenia farmakologicznego (do czego nie zachęcam!). Ten odcinek może być szczególnie przydatny dla tych osób, które cierpią na zespół lęku uogólnionego lub inne problemy związane z lękiem.

Jeśli szukasz pomocy:
Zerknij na moją stronę dotyczącą terapii nerwicy. (Jeśli szukasz terapeuty, możesz umówić się na bezpłatną konsultację wstępną): https://wojtekwisniewski.pl/nerwica-terapia-i-hipnoterapia/

Wykonaj darmowy test na zaburzenia lękowe: https://promentalnie.pl/darmowy-test-na-nerwice-lekowa/

Dowiedz się więcej o autoterapii nerwicy: https://promentalnie.pl/hipnoza-na-nerwice-nagrania/

Posłuchaj Podcastu:

Zobacz wszystkie odcinki: Podcast Promentalnie

Oglądnij na Youtube:


Posłuchaj na platfomach:

Podcast promentalnie cz. 1

02.
Dołącz do naszej mailowej szkoły

Wysyłamy tylko “fajne” maile. 
Zapisując się otrzymasz dostęp do informacji o nowych podcastach, darmowych ebookach, materiałach. Dołączysz do naszej mailowej “szkoły”opartej na naukowej wiedzy opracowanej przez nasz zespół.

Newsletter
Dołącz do nas

.

PODSTAWOWE INFORMACJE O LECZENIU NERWICY>

Czym jest nerwica?

Terminem „nerwica” określa się wiele różnych problemów lękowych.

Rodzaje problemów lękowych (nerwic):

Można wyróżnić wiele różnych rodzajów zaburzeń lękowych. Kiedyś stosowało się termin „nerwica” i w tym wypadku wyróżniało się kilka rodzajów, jak nerwicę lękową, czy nerwicę natręctw. Dzisiaj najczęściej używa się terminów:

  • zespół lęku uogólnionego (nerwica lękowa)
  • zaburzenia paniczne (napady paniki),
  • fobie (lęk przed konkretnymi rzeczami i sytuacjami)
  • zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (nerwica natręctw). 

Kiedy szukać pomocy?

Aby zdiagnozować problemy lękowe należy skorzystać z porady lekarza, psychologa, psychoterpauty. Istnieje jednak kilka kryteriów, które wskazują na nienaturalne stany lękowe:

  • Czy lęk utrudnia Ci funkcjonowanie? Najczęściej nadmierny lęk ma negatywny wpływ na codzienne życie i aktywności.

  • Czy czujesz lęk przez dłuższy czas? Osoby, które mają problem z lękiem odczuwają lęk dużo dłużej. W efekcie osoby z nerwicą mogą odczuwać ciągłe zagrożenie i napięcie.

  • Czy dostrzegasz fałszywe zagrożenia? Czyli nadmierne poczucie strachu, które jest sprzeczne z obiektywną oceną sytuacji. (Np. widzisz psa idącego na smyczy i czujesz zagrożenie, chociaż wiesz, że pies jest na uwięzi. Taka obserwacja będzie wskazywała na lęk dotyczący psów).

  • Czy doświadcza fałszywych alarmów? Osoby nie radzące sobie z lękiem bardzo często doświadczają ataków paniki lub nadmiernego lęku.

  • Czy strach i lęk wywołane są różnymi sytuacjami, które mają relatywnie niski poziom zagrożenia? Osoby z zaburzeniami lękowymi reagują bardzo „czule” na wiele różnych sytuacji.

  • Czy doświadczasz obsesyjnych myśli lub kompulsywnych zachowań?
Wyleczyłem nerwicę lękową [Podcast #7]
Przewiń do góry