Hipnoza na nerwicę

Pokonaj lęk i problemy z nerwicą

4 starannie dobrane sesje hipnozy, które pomogą Ci poradzić sobie z lękiem i nerwicą.

hipnoza na nerwicę

2 godziny nagrań

5 plików audio mp3

Czym jest nerwica i lęk?

Hipnoza na nerwicę – zanim przejdziemy do tego, co zawiera ten pakiet, musimy lepiej zrozumieć sam problem.

Nerwica to nic innego, jak termin, którym określa się różne problemy związane z lękiem.

Lęk jest naturalną częścią naszego życia. Jest nam potrzebny, ale gdy zaczyna dominować, prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, mentalnych, które często określa się terminem “nerwica”.

Po co Ci lęk?

Lęk to stan emocjonalny, który jest Ci potrzebny.

Wyobraź sobie, że przechodzisz przez ulicę i nagle słyszysz głośny pisk opon samochodu. Zapewne w tym momencie poczujesz strach i lęk, których zdaniem jest ostrzec Cię przed ewentualnym zagrożeniem.

Stres pojawia się najczęściej, gdy nasz umysł wykryje jakieś zagrożenie, np. widzisz najdeżdżający samochód. Lęk, to bardziej Twoja interpretacja tego, co może się wydarzyć (słyszysz pisk opon i zakładasz, że może zbliżać się jakieś niebezpieczeństwo). 

Lęk jest Ci zatem potrzebny, jako stan emocjonalny, który ostrzega Cię przed zagrożeniem. Jako coś, co pozwala Ci ocenić konsekwencje różnych dezycji i działań. Gdy jednak lęk zaczyna dominować w Twoim życiu – prowadzi do poważnych problemów. Jakie to problemy?

Rodzaje problemów lękowych.

Można wyróżnić wiele różnych rodzajów zaburzeń lękowych. Kiedyś stosowało się termin „nerwica” i w tym wypadku wyróżniało się kilka rodzajów, jak nerwicę lękową, czy nerwicę natręctw. Dzisiaj najczęściej używa się terminów: zaburzenia paniczne, fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, czy zespół lęku uogólnionego. 

Kiedy kończy się lęk, a zaczyna nerwica?

Aby zdiagnozować problemy lękowe należy skorzystać z porady lekarza, psychologa, psychoterpauty. Istnieje jednak kilka kryteriów, które wskazują na nienaturalne stany lękowe:

 • Lęk utrudnia Ci funkcjonowanie (np. rezygnujesz z jakiś aktywności) 
 • Dostrzegasz fałszywe zagrożenia 
 • Doświadczasz fałszywych alarmów (napady paniki lub nadmierny lęk)
 • Strach i lęk wywołane są różnymi sytuacjami, które mają relatywnie niski poziom zagrożenia. 

Hipnoza na nerwicę - jak pomaga?

W przygotowanych przez nas pakiecie nagrań “hipnoza na nerwicę” postanwiliśmy wykorzystać to, co wiemy na podstawie badań o samej nerwicy, jak i terapii.

Podstawową formą leczenia nerwic jest psychoterapia, która w niektórych wypadkach wymaga wsparcia farmakologicznego.

O ile leki mogą pomóc obniżyć poziomu lęku, najczęściej nie rozwiązują problemu. Badania wykazują natomiast bardzo wysoką skuteczność psychoterapii poznawczo-behawioralnej, szczególnie w połączeniu z hipnoterapią.

Dlaczego te dwie terapie tak dobrze ze sobą współpracują?

Bo są komplementarne.

Celem psychoterapii jest pomoc w zrozumieniu, w jaki sposób myśli i uczucia łączą się, tworząc niepożądane zachowania lub reakcje. Innymi słowy skąd bierze się nadmierny lęk, obawy, zamartwianie.

Następnie uczy się osobę z nerwicą, jak znaleźć bardziej pomocne, zrównoważone i rozsądne sposoby reagowania na lęk, obawy i negatywne myśli.

Hipnoterapia posuwa ten proces dalej w  bardzo interesujący sposób.

Po dodaniu hipnozy większość ludzi może doświadczyć szybkich zmian w sposobie odczuwania i myślenia. (Np. już po pierwszej hipnozie mogą odczuć głęboką relaksację i obniżony poziomu lęku. Pojawia się zatem efekt „WOW”, to naprawdę działa).

Te zmiany tworzą nadzieję i nowe możliwości w umyśle klienta. Zmienia ich wiarę w leczenie, w terapeutę i siebie.

Po drugie, hipnoza to stan zwiększonej sugestywności. To nie trans a stan, w którym mamy wyłączony nadmierny krytycyzm i w ten sposób możemy pozytywnie wpłynąć na nasze emocje, myśli, działania. Podczas hipnozy osoby ćwiczą bardziej pozytywne sposoby myślenia lub zachowania w sytuacjach, które budzą lęk. Wyobrażają sobie myśli, uczucia i zachowania, których chcieliby doświadczać w trudnych sytuacjach, tak jakby były prawdziwe. I co ważne, dla umysłu te wyobrażenia są jak prawdziwe doświadczenia, co uczy umysł zupełnie nowego działania.

Połączenie głębokiej relaksacji, psychoedukacji z hipnozą, która uczy nowych zachowań daje często bardzo szybkie, pozytywne rezultaty. Co jednak dokładnie zawiera pakiet hipnozy na nerwicę?

Hipnoza na nerwicę

“Hipnoza na nerwicę”, to pakiet sesji hipnozy stworzonych przez psychologów i hipnoterapeutów, którzy mają duże doświadczenie w leczeniu lęku. Nagrania:

 • pomogą Ci się głęboko zrelaskować i odstresować
 • odprężyć Twoje ciało i umysł
 • spojrzeć na problemy i lęk z innej perspektywy
 • łatwiej radzić sobie z przeciwnościami, lękięm i obawami
 • przestać się nadmiernie zamartwiać
 • nauczą Cię zapobiegać powrotom lęku i obaw
 • pomogą bardziej cieszyć się życiem.

Hipnozy na nerwicę – co zawiera pakiet?

4 starannie dobrane nagrania oparte na potwierdzonej naukowo
Hipnoterapii Poznawczo-Behawioralnej

1. Hipnotyczna relaksacja [mp3]

Osoby cierpiące na nerwicę doświadczają najczęściej nadmiernego napięcia, pobudzenia ciała, stresu co samo w sobie wywołuje jeszcze większy lęk, a w skrajnych wypadkach prowadzi do napadów paniki. Celem tego nagrania jest w szybki sposób zrelaksować Twoje ciało i umysł. 

2. Wymazywanie lęku i obaw [mp3]

To nagranie pomoże Ci poradzić sobie z nerwicą lękową. Pomoże Ci się głeboko zrelaksować, spojrzeć na lęk z innej perspektywy, w łatwiejszy sposób radzić sobie z przeciwnościami, co pozwoli Ci znaleźć więcej spokoju i radości w życiu.

3. Pokonywanie lęku i strachu [mp3]

To nagranie pomoże Ci “wyłączyć” lęk związany z jakimiś konkretnymi sytuacjami. Podczas tej hipnozy wykorzystamy tzw. technikę ekspozycji. Nagranie to wprowadzi Cię w stan bardzo głębokiego relaksu, a następnie pomoże Ci zmierzyć się i usunąć lęk, jaki odczuwasz w rzeczywistości. 

4. Pozytywne nadpisywanie [mp3]

Nerwica, to najczęściej nadmierne skupienie się na lęku, obawach i zamartwianiu. To ciągłe zadawanie sobie pytania: “co jeśli…”, po którym kreślimy najgorsze scenariusze. Ta hipnoza pozowoli Ci zmienić ten negatywny nawyk. Sięgając po wydarzenia z Twojej przeszości, nauczy Cię bardziej racjonalnie i pozytywnie patrzeć na wydarzenia, sytuacje i możliwości w przyszłości.

hipnoza na nerwicę lękową

+ BONUS

 

BONUS #1
Nagranie Mindfulness

Mindfulness, to trening uważności. Ta medytacja pozwoli Ci lepiej radzić sobie z negatywnymi myślami i emocjami.

HIPNOZA NA NERWICĘ

5 NAGRAŃ AUDIO

hipnoza na nerwicę

147zł

Oryginalne skrypty i nagrania

Nagrania poparte badaniami

Tworząc nagrania opieraliśmy się na hipnoterapii poznawczo-behawioralnej, której skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami.

Oryginalne nagrania i skrypty

Pobierając pliki otrzymasz nie tylko nagrane w profesjonalny sposób oryginalne skrypty hipnoterapeutyczne. Otrzymasz również pliki z oryginalną muzykę, która została zarejestrowana w specjalnej częstotliwości, aby ułatwić szybką relaksację. 

hipnoterapia na stres

Dlaczego warto?

Skuteczność

Wysoka skuteczność hipnozy w kontekście problemów ze stresem i lękiem została potwierdzona licznymi badaniami .

Szybkie efekty

Regularne słuchanie nagrań hipnoterapeutycznych, pomoże Ci zauważyć pozytywne zmiany już po kilku odsłuchaniach.

Oszczędność

Koszt wizyty u hipnoterapeuty, to zazwyczaj 300 - 600zł. Podobne efekty możesz osiągnąć dzięki nagraniom i autoterapii

Bezpieczeństwo

Nagrania zostały oparte na sprawdzonej metodzie hipnoterapii poznawczo-behawioralnej i są zupełnie bezpieczne.

Częste pytania:

FAQ

Często zadawane pytania

Dostęp do kursu i plików audio otrzymasz zaraz po dokonaniu płatności. Jeśli nie otrzymasz z jakiś przyczyn maila – napisz do nas.

Tworząc ten pakiet opieraliśmy się na technikach, których skuteczność została potwierdzona naukowo.

Hipnoterapia jest praktyką popartą dowodami naukowymi. Istnieje wiele rzetelnych badań potwierdzających skuteczność hipnoterapii m.in. w takich przypadkach jak: przewlekły stres, lęk, fobie, niska samoocena, czy leczenie bólu. 

Dla przykładu badania przeprowadzone w 2018 sugerują, że najskuteczniejsza terapia dla osób cierpiących na zespół lęku uogólnionego (nerwicę lękową), to połączenie:

 • terapii poznawczo-behawioralnej
 • hipnoterapii
 • mindfulness

Jak napisali autorzy raportu umiejętne wykorzystanie treningu uważności (mindfulness), hipnozy i terapii poznawczo-behawioralnej “pomaga klientowi zbudować umiejętności niezbędne do samouspokojenia, zmniejszenia zmartwień, dostępu do zasobów i zwiększenia nadziei na przyszłość“. Na temat badań możesz przeczytać tutaj

Pobierz nagrania:

HIPNOZA NA NERWICĘ

3 NAGRANIA AUDIO

hipnoza na nerwicę

147zł

Wojtek Wiśniewski

Nazywam się Wojtek Wiśniewski i pomagam innym odzyskać kontrolę nad życiem.

Jestem pedagogiem, hipnoterapeutą i trenerem umiejętności psychologicznych.

Ukończyłem studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim, hipnoterapię poznawczo-behawioralną w UK College of Hypnosis w Londynie oraz wiele różnych szkoleń z zakresu psychologii. 

Jeśli szukasz terapeuty lub chcesz skorzystać z darmowej konsultacji, kliknij poniżej:

Przewiń do góry