Hipnoza na lęk i fobie

Pokonaj lęk i obawy

3 starannie dobrane sesje autohipnozy, które pomogą Ci na dobre przezwyciężyć nadmiar lęku i obaw

hipnoza na lęk

71 minut nagrań

3 pliki audio mp3

Jak działa hipnoza na lęk i fobie?

Każdy z nas czegoś się boi lub obawia. Lęk jest stanem emocjonalnym, który jest częścią naszego życia. Czasem jednak staje się tak mocny, że zaczyna nas paraliżować.

Bać się możemy praktycznie wszystkiego. I często trudno nam wytłumaczyć, dlaczego czujemy lęk, gdyż lęk nie jest czymś racjonalnym.

Jak zatem radzić sobie z lękiem, gdy racjonalne myślenie zawodzi?

Po pierwsze najgorszą strategią jest unikanie rzeczy lub sytuacji, które budzą w nas lęk. Można rzec: nic nie budzi większego lęku niż ucieczka. Nawet jeśli taka strategia przynosi chwilową „ulgę”, to w dłuższej perspektywie prowadzi do jeszcze większego poziomu lęku.

Najlepsza strategia, to zmierzenie się z własnym lękiem. Nie znaczy to jednak, że od razu musimy mierzyć się z nim w rzeczywistości.

Bardzo pomocna jest tutaj hipnoza, która pozwala wprowadzić osobę w tak głęboki stan relaksu, że przestaje czuć stres i lęk. Nasz mózg nie potrafi bowiem znajdować się w dwóch skrajnych stanach jednocześnie – nie może być zrelaksowany i zestresowany.

Podczas autohipnozy, wprowadzając się w stan głębokiej relaksacji wyłączamy strach, obawy, a następnie wizualizując sobie realną sytuację, która budzi lęk, możemy go “wyłączyć”. Możemy powiązać daną sytuację z bardziej pozytywnymi doznaniami, uczuciami i myślami. Dzięki temu możemy nauczyć nasz mózg innego podejścia i zmienić to, jak reagujemy na daną sytuację, czy przedmiot w rzeczywistości.

kurs radzenia sobie ze stresem

Co zawiera pakiet autohipnozy?

3 starannie dobrane nagrania:

1. Pokonaj lęk i fobie [mp3]

To podstawowe nagranie hipnozy, które pomoże Ci stać się bardziej odpornym na lęk, obawy oraz bardziej uwierzyć w siebie. Dostępne jest w wersji z muzyką oraz wyłącznie z głosem lektora.

2. Odczulanie na stres i lęk [mp3]

To nagranie pomoże Ci “wyłączyć” lęk związany z jakimiś konkretnymi sytuacjami (np. egzamin, wystąpienie publiczne, lot samolotem) lub rzeczami (np. lęk przed pająkami).  Dostępne jest w wersji z muzyką oraz wyłącznie z głosem lektora.

3. Szybkie pokonywanie lęku [mp3]

Podczas tej hipnozy wykorzystamy tzw. technikę ekspozycji. Nagranie to wprowadzi Cię w stan bardzo głębokiego relaksu, a następnie pomoże Ci zmierzyć się i usunąć lęk, jaki odczuwasz w rzeczywistości. Dostępne jest w wersji z muzyką oraz wyłącznie z głosem lektora.

hipnoza na lęk

HIPNOZA NA STRES I LĘK

3 NAGRANIA AUDIO

hipnoza na lęk

127zł

Oryginalne skrypty i nagrania

Nagrania poparte badaniami

Tworząc nagrania opieraliśmy się na hipnoterapii poznawczo-behawioralnej, której skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami.

Oryginalne nagrania i skrypty

Pobierając pliki otrzymasz nie tylko nagrane w profesjonalny sposób oryginalne skrypty hipnoterapeutyczne. Otrzymasz również pliki z oryginalną muzykę, która została zarejestrowana w specjalnej częstotliwości, aby ułatwić szybką relaksację. 

hipnoterapia na stres

Dlaczego warto?

Skuteczność

Wysoka skuteczność hipnozy w kontekście problemów ze stresem i lękiem została potwierdzona licznymi badaniami .

Szybkie efekty

Regularne słuchanie nagrań hipnoterapeutycznych, pomoże Ci zauważyć pozytywne zmiany już po kilku odsłuchaniach.

Oszczędność

Koszt wizyty u hipnoterapeuty, to zazwyczaj 300 - 600zł. Podobne efekty możesz osiągnąć dzięki nagraniom i autoterapii

Bezpieczeństwo

Nagrania zostały oparte na sprawdzonej metodzie hipnoterapii poznawczo-behawioralnej i są zupełnie bezpieczne.

Częste pytania:

Dostęp do plików audio otrzymasz zaraz po dokonaniu płatności. W wiadomości email otrzymasz link do pobrania nagrań. 

Hipnoterapia jest praktyką popartą dowodami naukowymi. Istnieje wiele rzetelnych badań potwierdzających skuteczność hipnoterapii m.in. w takich przypadkach jak: przewlekły stres, lęk, fobie, niska samoocena, leczenie bólu, uzależnień, a nawet pomoc w utracie wagi. 

To co warto wiedzieć, to że istnieje wiele różnych podejść do hipnoterapii. Tworząc nagrania opieraliśmy się na tzw. hipnoterapii poznawczo-behawioralnej, która jest młodym i bardzo skutecznym podejściem.

W tej koncepcji nie traktujemy hipnozy jako snu albo transu. Traktujemy hipnozę, jako stan zwiększonej sugestywności. Dzięki hipnozie, skupiając uwagę na uczuciach, doznaniach, myślach, zachowaniach – i dzięki sugestiom oraz wyobrażaniu sobie różnych wydarzeń – wprowadzamy odpowiednie zmiany.

Istnieje wiele badań potwierdzających skuteczność tego typu podejścia. Dla przykładu, w 1995 zespół badawczy Kirscha zebrał dane z 18 oddzielnych kontrolowanych badań i udowodnił, że dla 70-90% osób terapia poznawczo-behawioralna (którą oferuje większość dzisiejszych psychoterapeutów) była bardziej skuteczna w połączeniu z hipnozą.

Reasumując, nagrania poparte są rzetelną wiedzą i dowodami

Pobierz nagrania:

HIPNOZA NA STRES I LĘK

3 NAGRANIA AUDIO

hipnoza na lęk

127zł

Przewiń do góry